zaterdag, februari 15, 2025
HomeKinrooiExpositie 125 jaar Kerk Kessenich: 'Bezoek de Maaslandse Parel'

Expositie 125 jaar Kerk Kessenich: ‘Bezoek de Maaslandse Parel’

De Sint-Martinuskerk (1898-2023) van de Kinrooise deelgemeente Kessenich viert haar 125ste verjaardag met een bijzondere expo. Alles werd uit de kast gehaald om van deze tentoonstelling een onmiskenbare blikvanger te maken.

Waar anders kan deze expositie beter plaatsvinden dan in het schitterende neogotische interieur van deze ‘parel van het Maasland’?
Het kerkgebouw van Kessenich kreeg in 1992 binnenin een fikse opfrisbeurt via het zogeheten gomproject. Verschillende dorpsgenoten/vrijwilligers namen de binnenkant van de Sint-Martinuskerk stevig onder handen en versleten hiervoor maar even 5800 gommen. Muren werden handmatig schoon gegomd en werden zo ontdaan van vuil en roetresten. Ook de muurschilderingen werden gerestaureerd. Dit alles was onomstotelijk een regelrechte titanenklus.

De kerkdeur staat altijd open. Binnenwippen kan dus naar believen om een blik te werpen op het kleurrijke interieur.
De opening van de expo ‘125 jaar Sint-Martinuskerk Kessenich’ staat gepland tijdens het startweekend ‘Open Kerken’ op 3 en 4 juni. Op beide startdagen zijn drie rondleidingen voorzien, met name van 10.30 tot 11.30 uur, van 13.30 tot 14.30 uur en van 15.30 tot 16.30 uur.

De tentoonstelling is verder iedere zondag, van 11 juni tot en met 10 september, vrij toegankelijk van 10 tot 17 uur. Wil je graag een rondleiding met een gids, dat kan telkens om 14 uur (4 euro per persoon).

De slotdag op 10 september valt niet toevallig op Open Monumentendag. Als afsluiter zijn er ook dan drie rondleidingen: van 10.30 tot 11.30 uur, van 13.30 tot 14.30 uur en van 15.30 tot 16.30 uur.

Meer info + reservaties voor extra groepsbezoeken en rondleidingen buiten de vermelde openingsuren op aanvraag: www.visitkinrooi.com.

Op het feestprogramma staan daarenboven spetterende nieuwjaarsconcerten op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 januari 2024.
Wegens werkzaamheden is er geen parkeergelegenheid aan de kerk Kessenich.

Parkeren op het Bastion, toegang via de Vilgertenweg. Op zondag 2 juli (Maastriatlon) toegang via de Meierstraat Kessenich.

Foto’s: Piet Verheyden

HETZELFDE....MAAR DAN ANDERS

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Meest gelezen

Reacties